Početna»Novosti»Vinski dragulji iz Srbije na salonu Vinoljubac
07.04.2025.

Vinski dragulji iz Srbije na salonu Vinoljubac

Na događaju u hotelu Metropol biće i vinskih premijera, a novina je Orange station sa odabranih jedanaest oranžnih vina

novost vinski dragulji iz srbije na salonu vinoljubac vinski magazin vino fino
U subotu, 12. aprila u hotelu Metropol u Beogradu biće održan Vinoljubac - Salon odabranih vina, sasvim specifičan vinski događaj koji je kreirao Aleksandar Marinković, autor vrlo popularne instagram stranice @dnevnadozavina. Lista vina koja će biti predstavljena na salonu odabrana je u skladu sa ličnom vizijom Aleksandra Marinkovića, a ovog puta tema događaja su Skriveni dragulji Srbije.

- Vinoljubac je salon odabranih vina sa 40-50 odabranih etiketa i vođenom degustacijom za sve posetioce. To znači da gosti salona dobijaju plan i redosled degustacije koja je podeljena u nekoliko krugova. Na ovaj način ne moraju da razmišljaju o tome koje vino sledeće treba da probaju. Osim toga, nekoliko dana pred salon dobijaju i brošuru u kojoj je prezentovano svako vino uz sve tehničke karakteristike – najavljuje Marinković.

Kako kaže Marinković, fokus predstojećeg salona je na autohtonim sortama, manjim vinarijama i vinima koja su kako sam naziv kaže - skriveni dragulji.

- Ideja je da skrenemo pažnju na vina koja nisu popularna i etablirana, na nove berbe, nove etikete i vina sa odličnim odnosom cena i kvaliteta. Tamjanika, grašac, malaga, bagrina, morava, palava, prokupac, probus, kadarka, i neizostavne internacionalne sorte poput sovinjona, šardonea, merloa, kabernea, pa čak i jednog malbeka - govori Marinković.

Na događaju će biti i nekoliko vinskih premijera, a novitet ovog salona je i Orange Station - štand sa 11 odabranih oranž vina.

Organizator Vinoljupca kaže i da će subotnji salon imati vrlo praktično radno vreme:

- Satnicu smo ciljano postavili od 12-18h kako bi gosti salona i pored najavljenog skupa u Beogradu mogli bez problema da dođu na salon i kasnije odu svojim kućama - kaže Marinković za Vino & Fino.

Za Salon je ostalo još malo ulaznica koje se mogu kupiti kupiti preko sajta vinoljubac.rs.